Dažniausiai užduodami klausimai

Prašome pasirinkti tinkamą skyrių:
Apklausos kūrimas
Kokio pobūdžio klausimus galima traukti į apklausas?
Apklausose gali būti 10 skirtingų klausimų rūšių - nuo klausimų su daug galimų atsakymų iki vertinimo skalių, iš kurių galima sužinoti respondentų nuomonę, vertybes ir poreikius.
Sudarant klausimus galima naudotis paveikslėliais, o tai leidžia užduoti klausimus apie įmonės logotipą, reklamas arba išsiaiškinti, kuris paveikslėlis patrauklesnis respondentams.
Plačiau apie klausimų rūšis skyriuje Klausimų rūšys.
Ar įmanoma kurti anonimines ir atviras apklausas?
Taip, galimi abu variantai. Anoniminėms apklausoms nenaudokite klausimų, kurie reikalauja įvesti specifinę informaciją apie respondentus. Viešose apklausose galite naudoti privalomus klausimus apie asmeninius duomenis.
Kas yra pereinamieji atsakymai ir kaip juos naudoti?
Pereinamieji, arba filtravimo, atsakymai leidžia korespondentams praleisti klausimus, kurie nesusiję. Pavyzdžiui, jei į pirmąjį klausimą apie televizijos žiūrėjimą respondentas atsako neigiamai, tai kitas klausimas (apie mėgstamiausius TV kanalus) nebus susijęs su respondentu ir jis jo net nematys. Pereinamasis atsakymas šiuo atveju nukreips respondentą į trečiąjį klausimą. Galima nustatyti, į kurį klausimą bus nukreiptas respondentas, atsižvelgiant į pasirinktą atsakymo variantą.
Ar galima nustatyti, kurie klausimai yra privalomi ir kurie – ne?
Taip, yra galimybė tai nustatyti. Kuriant klausimą galima pasirinkti ir pažymėti „Būtinas atsakymas į klausimą“. Jei šis pasirinkimas nebus pažymėtas, tada klausimas nebus privalomas ir respondentas galės jį praleisti.
Ar galiu naudoti paveikslėlius savo apklausoje?
Taip, gali naudoti paveikslėlius apklausose:
 • Įkelti paveikslėlį ir užduoti klausimą apie jį.
 • Užduoti klausimą ir kaip galimus atsakymo variantus pateikti paveikslėlius.
 • Įkelti įmonės logotipą, kuris bus demonstruojamas atliekant apklausą.
Man reikia sukurti apklausą konkrečia tema, bet aš nežinau, kokius klausimus įtraukti į apklausą.
Skyriuje „Apklausų pavyzdžiai“ yra skirtingų temų apklausų pavyzdžių. Šie pavyzdžiai parodo, kaip sukurti pavykusią apklausą ir gali būti naudojami kaip pagrindas Jūsų klausimynui.
Duomenų rinkimas
Kaip aš galiu nusiųsti apklausą mano respondentams?
Mūsų tinklapio apklausa turės unikalią nuorodą, kurią Jūs galėsite nusiųsti el.paštu savo draugams, klasiokams ar kolegoms. Jūs taip pat galite įkelti nuorodą diskusijose, Facebook‘e ir Twitter‘yje.
Kiek kartų galima atlikti apklausą iš vieno kompiuterio?
Iš vieno kompiuterio apklausą galima atlikti tik vieną kartą. Tai kontroliuojama per „Cookies“ funkciją. Jei yra būtina atlikti apklausą daugiau nei vieną kartą iš to paties kompiuterio, Jūs galite pakeisti apklausos nustatymus.
Rezultatai
Ar įmanoma pamatyti kiekvieno respondento atsakymus atskirai?
Taip, kiekvieno respondento atsakymus galima pamatyti skyriuje „Rezultatai -> Respondentai“ arba Excel formato dokumente. Taip pat galima atspausdinti kiekvieno respondento atsakymus popieriuje.
Ar galima ištrinti atsakymus?
Yra dvi galimybės ištrinti atsakymus:
 • Ištrinti atsakymą visiškai iš sistemos (nebeatkuriama). Skyriuje „Rezultatai -> Respondentai“ yra kiekvieno atsakymo ištrynimo nuoroda.
 • Atsisiųsti atsakymus Excel formatu ir ištrinti nereikalingus atsakymus tame dokumente. Šiuo atveju atsakymai bus ištrinti tik iš dokumento ir išliks sistemoje.
Ar aš galiu pakeisti apklausos rezultatų diagramas?
Diagramas galima pakeisti:
 • Rezultatų santrauka galima bet kuriam apklausos klausimui skyriuje „Rezultatai“. ManoApklausa.lt sukūrė galimybę pamatyti rezultatus naudojantis 4 skirtingomis diagramomis: tai juostinė, stulpelinė, skritulinė ir linijinė diagramos. Keičiant vieną diagramą kitokia galima išsirinkti labiausiai tinkančią ir išsisaugoti savo kompiuteryje.
 • Jūs taip pat galite sukurti nuosavą diagramą, naudodami Excel dokumentus.
Ar galima gauti ir analizuoti apklausos rezultatus SPSS programa?
Taip, duomenų perdavimui į SPSS programą yra specialus Excel dokumentas. Atsakymai šiame dokumente išreikšti skaitine išraiška. Toks duomenų formatas leidžia lengvai kopijuoti duomenis iš Excel į SPSS.
Kur aš galiu pamatyti ir išnagrinėti mano apklausos rezultatus?
 • Apklausos klausimų rezultatų santrauka, įskaitant grafikus ir procentinį išskaičiavimą.
 • Respondento santrauka (kiekvieno dalyvio duomenys).
 • Kiekvieno respondento visi atsakymai (Excel formatu).
 • Tu gali publikuoti rezultatų santrauką kitiems, naudodamasis specialia nuoroda.
Plačiau apie tai skyriuje Rezultatai.
Po kiek laiko jau galima laukti apklausos rezultatų?
Apklausos rezultatai ir respondentų duomenys yra prieinami iškart, kai apklausa pradėta vykdyti ir pirmasis respondentas pabaigė apklausą.
ManoApklausa.lt paslaugos
Kokias apklausas aš galiu sudaryti, naudodamasis ManoApklausa.lt?
ManoApklausa.lt apklausos online tinka daugybei galimų apklausų:
 • Verslo įmonės - sukurti apklausas klientams, darbuotojams, rinkos tyrimui ir atlikti plataus masto rinkodaros apklausas, kadangi dalyvių skaičius yra neribotas.
 • Studentai gali patogiai atlikti apklausas moksliniam tyrimui, kuriam reikia rinkti statistinius duomenis. Mokytojai/dėstytojai - įvertinti savo dėstomą dalyką.
Duomenų saugumas ir konfidencialumas
Užtikrinti duomenų saugumą ir konfidencialumą yra vienas pagrindinių ManoApklausa.lt principų.
Vartotojų paskyros ir apklausos yra saugomos neribotą laiką. Įmonės serveriai yra profesionalaus hostingo paslaugų teikėjo priežiūroje su nepriklausomu elektros šaltiniu, todėl užtikrina serverio prieinamumą bet kuriuo metu (visą parą). Daugiau informacijos – skyriuje „Naudojimo ir privatumo sąlygos“.